Elaslim

NOVINKA! Tablety na zdravé hubnutí

  • rychlý, efektivní a zdravý přípravek na hubnutí
  • prostředek na snížení cholesterolu
  • zdravé zrychlení metabolismu
  • 100% přírodní tablety na hubnutí
  • stovky spokojených uživatelek řadí tyto tabletky mezi nejúčinnější

Atkinsonova dieta

01.02. 2013 • Diety 4317x

Není to tak dávno, co se k nám, co ČR dostala nová dieta, která slaví úspěchy po celých obézních spojených státech. Snad příznivci USA prominou takové označení, ale Amerika je zkrátka vyhlášenou zemí, kde mají hlavní slovo fast-foody. Vlastně asi za to ani nemůže. Každý, kdo jednou navštívil USA, mohl zplozovat, že hranolky, hamburgery a pizza jsou běžně k dostání a snadnou kořistí pro osoby, které mají hlad. Běžné restaurace jsou většinou přeplnění a čekací doba je různá, takže kdo se chce najíst, musí volit formu stravování fastfoodovým stylem.

Rychlý způsob života – rychlé nabírání tuků

Což vede k tomu, že se holt tloustne rychleji, než u běžné stravy, i když jsou porce poloviční. Takže dieta, která v sobě skloubí možnost stravovat se, v podstatě neomezeně a přitom se hubne, je pro Ameriku hotová spása.

Atkinsonova dieta – zázrak?

Pro nás je možnou novinkou, ale ve státech již funguje asi deset let. Je založena na vyřazení cukrů ze stravy. To je základní střevní kámen, na kterém je celá dieta postavena.

Hlavní specifika Atkinsonovy diety

Velice pozitivní reakce u většiny lidí vyvolává fakt, že mohou jíst neomezeně. To je přívětivá informace, která má však jisté háčky. Za prvé je nutné dodržovat zdravý pitný režim a také se vyvarovat řadě potravin, které jsou v běžném životě zcela normální a vyskytují se zkrátka běžně. Je zde zcela zakázáno například konzumovat pečivo, sladkosti (jaké překvapení, že?) a běžné přílohy k pokrmům. Naopak se můžete od rána do večera cpát masem, vejci a také mléčnými výrobky.

Jak tedy funguje?

Podstata diety spočívá v tom, že naše tělo, lidský organismus potřebuje získávat energii, pro správné fungování těla. Ať už krevní oběh, dýchání, nervová činnost aj. také pro správné fungování svalové činnosti. Proto je nutné přijímat potravu. Nejvíce energie však člověk získá ze sacharidů, lépe řečeno cukrů. Pakliže nejsou sacharidy spotřebovány, přeměňují se na tuky a usazují v těle.

Proto, aby došlo k opačnému efektu, tedy redukci tukových tkání, je nutné to udělat zcela opačně – sacharidy v potravě nepřijímat. Pakliže se chováme běžné – chodíme, sportujeme rekreačně, zapotíme se u domácích prací, pak si naše tělo bere energii z tukových zásob, které spotřebovává, a tudíž se nahromaděného tuku zbavuje.

Na jakém principu je dieta založena

Proto, pokud je mým záměrem zhubnout nadbytečné kilogramy na mém těle, musím se vyvarovat pojídání těchto cukrů, tedy sacharidů. Přeměna uložených tuků na energii, se nazývá ketóza a organismus při ní spotřebuje velké množství energie. Při dietě, kde se zcela vyhnete příjmu sacharidů tak získáte nejvhodnější způsob k tomu, aby tuk byl velice rychle přeměněn na energii a tak spotřebován. Při Aktinsonově dietě se tak velice rychle hubne. Obecně platí, že čím více tuku na těle, tím rychleji. Proto je dieta vhodná spíše pro obézní lidi.

Pravidla Aktinsonovy diety

Jsou vlastně úplně jednoduchá. Stejně jako u jiné diety, i zde je nutné dodržovat pitný režim. Také byste měli do svého denního plánu zařadit pohyb. Ideální jsou procházky, třeba se psem, mírný běh a takové běžné činnosti. Rozhodně se nepouštějte do atletických výkonů, pokud na pohyb nejste zvyklí. Vše postupně.

No a teď k tomu nejdůležitějšímu, na čem je slavná Aktinsonova dieta, která láme rekordy, založena. Hlavním kritériem, aby dieta byla úspěšná je přísný zákaz konzumace potravin jako jsou: brambory, rýže, pečivo, těstoviny, vůbec ne sladké, žádné sladkosti ani sladké nápoje, samozřejmě že je zakázána nejen mouka, alek jakékoli obiloviny, také ovesné vločky, i porn flakesy a oblíbené rýžové placky. Zcela zakázán je také alkohol i pivo.

Naopak, co se při Aktinsonově dietě doporučuje a může jíst bez omezení, je maso. A to jakékoli. Zelenina ano, ale jen některé druhy. Zelenou mají i vejce a mléčné výrobky a dokonce i hůře stravitelné houby.

Pro koho je a pro koho není

Protože jde o poměrně silný zásah do organismu, není vhodná pro každého. Lidé, kteří trpí nějakou závažnou nemocí, a v tomto případě se pouhá obezita nepovažuje za tuto nemoc, by rozhodně neměli dietu podstupovat. Orgány v našem těle potřebují také výživu, a pokud vnitřně probíhá nemoc, může to její průběh výrazně zatížit. Například při nemocné ledviny a játra dostanou dost zabrat a to tak, že dochází i k jejich úplnému selhání. Zasaženy jsou i střeva, která nemusí pracovat tak, jak by měly, což se často navenek projeví vyrážkou, svěděním, ale i výskytem akné.

Také by dietu neměli používat sportovci. Ti mají zvýšenou potřebu pro spalování tuků, potřebují více energie a chybějící sacharidy mohou vést ke zkolabování organismu.

Je tedy pro někoho vhodná?

Jistěže – pro všechny běžné občany, které trápí nadměrné zatížení těla díky tukům. Je však vždy nutné myslet na to, že návrat k běžnému způsobu života vyvolá tzv. jo-jo efekt, kdy shozená kila opět člověk nabere a k tomu ještě něco navíc. Proto by po jejím ukončení mělo následovat zdravé stravování. V praxi to znamená, že člověk s obezitou, který shodil potřebná kila, má nejedou zcela nový jídelníček a tak si může tělesnou váhu udržet.

Hledáte rychlé hubnutí?
Vyzkoušejte nejsilnější termogenní spalovač tuku Elathermo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Diety'
Tipy na jiné články
Stále se vám nedaří zhubnout?

Zhubněte díky pomoci odborníků.

Využijte exkluzivní nabídky odborné konzultace zdarma. Vyplňte formulář a objednejte si nezávazně výživové poradenství zdarma.

Chci zhubnout!

Jedinečná možnost, jak získat pomoc od profesionálů a pod odborným dohledem.

Nejnovější články
Oblíbené články
Články o hubnutí