Elaslim

NOVINKA! Tablety na zdravé hubnutí

  • rychlý, efektivní a zdravý přípravek na hubnutí
  • prostředek na snížení cholesterolu
  • zdravé zrychlení metabolismu
  • 100% přírodní tablety na hubnutí
  • stovky spokojených uživatelek řadí tyto tabletky mezi nejúčinnější

Jak na ranní cvičení a hubnutí

11.09. 2014 • Jak zhubnout 7283x

Cvičit hned po ránu? Sama představa vzbuzuje ve většině odpor. K ránu si mnoho z nás rádo ještě pospí. Ke všemu jsme ještě rozespalí a mám co dělat, abychom se alespoň umyli, nalíčily, oblékli, nasnídali, popadli aktovku, oblékli kabát, obuli boty a včas vyrazili do zaměstnání. Nejsme masochisté, abychom cvičili, natož po ránu. 

Ovšem ne každý je totožného názoru. Ranní cvičení rozpumpuje a nabudí celý organizmus, dostatečně vás proberou, prokrví tělo a tím získáte množství energie a hlavně chuti se do práce vůbec vydat. Je logické, že nebudete cvičit 60 minut až do totálního vyčerpání – veškerá energie by tak padla na cviky. Postačí vám lehké cviky na protažení těla. Prokážete tím laskavost i svým zádům, které přestanou pobolívat, máte – li sedavé zaměstnání.

Úplně bude stačit, když si pravidelně každý den ráno najdete 10 – 15 minut na cvičení. Zapojte celé tělo od hlavy až k patě. Vezměte si na pomoc karimatku, deku atp. Otázkou je, zda tento ranní pohyb stačí na shození přebytečných kil. Bohužel. Tento druh cvičení slouží pouze na prokrvení a protažení, ne k úbytku tuku v těle. Jistěže nepatrný vliv by se našel, ovšem v takovém případě je nutná kombinace ranního protahovacího cvičení se zdravým stravováním. Jak tedy po ránu nejlépe protáhnout své tělo? Tady máte několik cviků.

Cviky na protažení hlavy

Hlavu lze protahovat různými cviky. Postavte se vzpřímeně (i před zrcadlo), srovnejte záda a otáčejte hlavu z jedné strany na druhou (provádějte min. 5x). Také můžete kroužit hlavou do půlkruhu (5x). Další cvik – položte ruku na protilehlý spánek a zlehka tlačte hlavou proti ruce. Následně mírně pootočte hlavu – brada směřuje dolů. Opět alespoň 5x zopakovat a to samé platí i pro druhou ruku. Cviky je nutné vykonávat s pečlivostí a svědomitě. Nejde o rychlost, ale o přesnost. Je lepší cvičit s rozvahou a opatrností. Počet provedených cviků závisí zcela na vašem rozhodnutí. Necvičte až do bodu bolestivosti, aby vás neprovázela svalová bolest po celý zbytek dne.

Ranní cviky na ruce

Věnujme se nyní horním končetinám. I pro ně máme pár základních cviků. Pro ramena je ideální kroužit rukama – dopředu, dozadu (min.5x). Zkusit můžete třeba předpažit jednu ruku a pomocí druhé ruky ji tisknout na prsa (poté vyměnit ruce; min. 5x). Dalším cvikem může být, že propojíte dlaně a takto spojené je zvedejte nad hlavu (min.5x). I tady platí, necvičit až do bodu bolestivosti – kam vás pustí tělo. Dále můžete kroužit lokty (ne, pokud bolí) a zápěstím (oba cviky opakovat min. 5x).

Cviky na břicho

Procvičení břišních svalů a samotného břicha lze provádět několika cviky. Například – mírný rozkrok, ruce v bok a otáčíte ze z jedné strany na druhou (min. 5x na každou stranu). Pak propojte ruce, předpažte a udělejte mírný předklon (rovná záda!). I tento cvik je dobré provést alespoň 5x za sebou. Existují i cviky vleže – položte se na podložku a mírně pokrčte nohy v kolenou. V této poloze začněte zvedat trup. Nebo – opět se položíte na podložku a jednu pokrčenou nohu položte přes tu druhou, dlaněmi podepřete hlavu a směřujte levou ruku k pravé noze a obráceně (min. 5x a vyměnit nohy a ruce). Pohybujte se lehce a pomalu – nejde o rychlost, ale o přesnost.

Cviky na nohy

Položte se na zem a mírně pokrčte nohy. Poté končetiny nadzdvihněte, pár vteřin podržte nad zemí a pak opět položte (min. 5x). Dobré jsou i dřepy. Postavte se na 1 nohu, zdvihněte ji, pár sekund držte nad zemí a poté položte (výměna nohou; 5x opakovat).

Celkové protažení po ránu

Úplně na konci celého cvičení je ideální se pořádně vydýchat. Postavte se s mírně rozkročenýma nohama, ruce s nádechem vzpažte a s výdechem připažte k tělu (opakujte alespoň 3x). Tímto jste zakončili cvičení pro tento den.

Pravidelné a hluboké dýchání je při cvičení zásadní. Není potřeba dělat všechny cviky – vyberte po 1 cviku pro každou část těla. Druhou možností je cviky denně (týdně) měnit.

Hledáte rychlé hubnutí?
Vyzkoušejte nejsilnější termogenní spalovač tuku Elathermo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Jak zhubnout'
Tipy na jiné články
Stále se vám nedaří zhubnout?

Zhubněte díky pomoci odborníků.

Využijte exkluzivní nabídky odborné konzultace zdarma. Vyplňte formulář a objednejte si nezávazně výživové poradenství zdarma.

Chci zhubnout!

Jedinečná možnost, jak získat pomoc od profesionálů a pod odborným dohledem.

Nejnovější články
Oblíbené články
Články o hubnutí