Elaslim

NOVINKA! Tablety na zdravé hubnutí

  • rychlý, efektivní a zdravý přípravek na hubnutí
  • prostředek na snížení cholesterolu
  • zdravé zrychlení metabolismu
  • 100% přírodní tablety na hubnutí
  • stovky spokojených uživatelek řadí tyto tabletky mezi nejúčinnější

Léčba obezity

04.09. 2013 • Zdraví 5013x

Nadměrné množství tuků na lidském těle není rozhodně nic pěkného, ale hlavně ne zdravého. Nadváha, ale i obezita se bohužel týkají mnoho lidí v České republice. Nová čísla ze statistických úřadů dokonce hovoří o sedmdesáti tří procentech dospělých mužů, trpící nadváhou, a sedmapadesáti procentech žen. Přitom obezitou trpí čtvrtina celé dospělé populace jak u žen, tak mužů. Jsou to strašná čísla, a přímo varovná.

Obezita, to nejsou jen kila navíc

Nejde jen o to, že lidé mají prostě nějaká ta kila navíc. S trvalou obezitou dochází k mnoha zdravotním komplikacím, které právě přes silnou vrstvu tuku na těle velice ztěžka rozpoznávají a tak je i vážná nemoc zaznamenána až ve stádiu, kdy už je velice pozdě. Navíc nadměrná zátěž na klouby a na celkovou pohybovou soustavu je opravdu nemalá a tak po čase začínají ukrutné bolesti. A mnoho dalších potíží – s dýcháním, srdcem, kornatěním tepen. To je jen základní výčet toho, co obézní osoby postihuje. Následují i další potíže včetně těch trávicích a obvykle takové dlouhodobé a těžko rozpoznatelné potíže vedou k vážným chorobám, jako je rakovina. Proto lékaři říkají lidem, že musí nějaké to kilo shodit. Je to jen pro zdraví.

BMI - Body Mass Index

Body mass index, neboli hmotnostní index vyšší než hodnota dvacet pět, je již riziková záležitost. Obecně ale samotného obézního člověka poznáme už jen na pohled, není potřeba k tomu porovnávat výšku a váhu dospělého jedince.

Kdo je často postižen obezitou

Jak se říká – vše je v genech tak zde to zrovna až tak moc nelapí. Nedědí se obezita, ale pouze stravovací návyky. Je pravdou, že jisté genetické indispozice zde hrají roli – jako mohutnější kostra, širší boky apod. ale i tak člověk může být štíhlý. Spíše je to o tom, že pokud dítě vyrůstá v domácnosti, kde je zvykem přejídat se, i na noc a to samými tučnými pokrmy, naučí se to i dítě. Je to pro něj běžné. Stejně jako nehýbat se, nesportovat. To všechno se dítě na učí a v dospělosti uplatňuje.

Komplikace obezity

Mimo výše uvedené obézní lidi často postihují nemoci jako ateroskleróza i cévní mozkové příhody, stejně tak ischemická choroba srdeční a infarkt myokardu. Ateroskleróza tepen, dále vysoký krevní tlak, velice zvýšený náběh na cukrovku a dna. Objevují se žlučníkové kameny, brániční kýla, a mnoho, mnoho dalších komplikací.

Léčba obezity

Obezitu je nutné brát jako nemoc, velice vážnou nemoc, která zapříčiňuje řadu jiných nemocí. Proto je nutné ji co nejdříve léčit a brát ji jako hrozbu, nikoli jako jistý, bohémský životní styl. Vždy také záleží na druhu obezity, ve kterém je stádiu. Protože třeba morbidní obezita se jen tak běžným pohybem, sportem léčit nedá. Nemocný by si mohl zničit klouby.

Dieta

Ať je to dieta jaká chce, nejlepší je vždy pod dohledem lékaře. Pakliže však hodláte shodit nadbytečná kila vlastní silou, pak je nutné nevybírat příliš drastické diety. V počátku postačí pouze přehodnotit jídelníček, závit se rychlosolí (uzenin apod.), dále příliš tučných jídel, smažených jídel a také množství sacharidů. Raději nahradit čerstvou zeleninou, případně podušenou na vodě nebo zeleninovém vývaru. Stejně tak připravujeme maso. A vždy pečlivě dodržujeme pitný režim.

Fyzická aktivita

Pohyb je důležitá součást hubnoucího plánu. Nutné je však dbát na to, že obézní jedinci mají zatíženou pohybovou soustavu. Proto je nejlepší procházka na čerstvém vzduchu. Klidná, která trvá tak třicet minut a v pravidelných intervalech – ráno, v poledne a večer. Postupně se délka prodlužuje a může i intenzita. Aby pro vás byl takový pohyb ještě více motivující, pořiďte si psa a sním choďte. Bude potřebovat procházky, stejně jako vy a pokud se budete muset starat ještě o někoho jiného, na strasti s dietním plánem zapomenete.

Léky

Nebo také doplňky stravy. Ty prý sice nejsou účinné, ale jak se to vezme. Na jednu stranu ano, nesmí člověk spoléhat pouze na jejich účinek, a na druhou stranu jsou ale výkonné v případě, že zamezují chuti na sladké a pomáhají zrychlovat metabolismus při pohybu. To léky jsou buď na předpis od lékaře a ty jsou účinné, anebo pak volně prodejné preparáty, které vám mohou poškodit žaludek a udělají pořádnou díru do peněženky. V tomto případě je nutné zajít přímo k lékaři.

Psycholog, změna v chování

Dost často jsou obézní lidé také ve stresu. Nadměrné cukry v nich projevují lítost a člověk je více zranitelnější. Tím spíše, když je terčem častých posměchů. Doma se pak jen přejídá a zákusky mu dodají sílu a uklidnění. Pakliže je tento problém i váš, je nutné zajít k psychologovi, s někým si o svém problému pohovořit. Nenechat nic náhodě, dlouhodobé strádání jen problém prohlubuje. Je nutné včas zakročit a takových problémů jako vy, má řada lidí okolo.

Chirurgický zákrok

V případě těžkých obezit, má pacient možnost postoupit bandáž žaludku. Jednoduše řečeno – žaludek se podváže, změní se jeho obsah, zmenší se a tak je rychleji naplňován, člověk má často pocit plnosti žaludku. Samozřejmě o zákroku rozhoduje nejen pacient, ale také lékař. Pokud bandáž neschválí, není provedena. Rozhoduje tak obvykle ošetřující obezitolog.

Hledáte rychlé hubnutí?
Vyzkoušejte nejsilnější termogenní spalovač tuku Elathermo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Zdraví'
Tipy na jiné články
Stále se vám nedaří zhubnout?

Zhubněte díky pomoci odborníků.

Využijte exkluzivní nabídky odborné konzultace zdarma. Vyplňte formulář a objednejte si nezávazně výživové poradenství zdarma.

Chci zhubnout!

Jedinečná možnost, jak získat pomoc od profesionálů a pod odborným dohledem.

Nejnovější články
Oblíbené články
Články o hubnutí