Elaslim

NOVINKA! Tablety na zdravé hubnutí

  • rychlý, efektivní a zdravý přípravek na hubnutí
  • prostředek na snížení cholesterolu
  • zdravé zrychlení metabolismu
  • 100% přírodní tablety na hubnutí
  • stovky spokojených uživatelek řadí tyto tabletky mezi nejúčinnější

8 hodinová dieta

09.09. 2013 • Diety 9392x

Dieta, která se díky jednoduchosti a malé omezenosti, co se jídla týče, dostala s oblibou pořádně vysoko, nejprve v Americe, teď sbírá úspěchy i u nás. Základním principem je jíst pouze v rozmezí osmi hodin denně, ani více, ani méně a poté půjde vaše tělesná hmotnost dolů.

Autorem oné zázračné diety je David Zinczenko, který spolu s Peterem Moorem vydal knihu, kde celý princip popisuje a detailně znázorňuje. Dieta však není jen ledajakým módním výstřelkem. Ještě, než byla světu představena, byla testována na dvou tisících dobrovolnících, u kterých se úbytek hmotnosti projevil i přesto, že osmi hodinová dieta má zcela jiná pravidla. Než která jsou pro hubnutí běžně doporučována.

Základ diety

Základem myšlenky je to, že člověk jí přes den pouze osm hodin a dalších šestnáct má na regeneraci organismu. Důvodem toho, proč jsou lidé obézní, je zejména to, že tuto dobu nedodržují a jedí od rána, tedy okamžiku kdy vstanou až do doby, než usnou. Přijatá strava nemá možnost jak se spálit, a tak se ukládá v tucích. Osm hodin, kdy lidé jedí je dostatečný čas na to, aby bylo tělo zásobeno veškerými potřebnými živinami a poté dalších osm hodin na spalování přijatých tuků a řádné zpracování veškeré přijaté potravy.

Princip osmihodiné diety

Ač jsou dietology a odborníky na výživu zakazovány kofeinové nápoje, nebo alespoň energetické drinky a pak také káva. U této diety můžete, jak je vám libo. Alespoň po dobu osmi hodin, kdy jíte. Po ní následuje samozřejmě doba půstu.

Doba půstu

Při ní se může pít i káva a také čaj, ale pozor zcela bez mléka a cukru. Mléko je vůbec zakázáno po celou dobu půstu. Nesmí se ani smetanky a další mléčné nápoje a výrobky. Zakázány jsou i džusy a jakékoli slazené nápoje, i ty mírně sladké. Ideální je v tomto případě čistá voda a pak také bylinkové čaje.

Kdy jíst a kdy mít půst

Přitom je dáno, kdy má být doba jídla a naopak kdy doba půstu. Rozhodně nelze počítat s tím, že doba, kdy se budete ládovat, co to snese, může být večer. Nejlepší je rozmezí mezi osmou a šestnáctou hodinou, pak také od devíti do pěti odpoledne no anebo od deseti do šesti hodin večer. Tento termín každý den dodržujte, a aby bylo hubnutí efektivnější, je nutné v každém jídle, které denně spořádáte, určité potraviny.

Proč to tedy tak funguje?

Lidem, kteří tomu, že budou jíst cokoli, jen dodrží dobu jídla a půstu, se nějak nechce věřit, že toto vše může normálně fungovat. Samotný autor diety si fakt vysvětluje tím, že v dřívějších dobách, kdy se člověk vyvíjel (což je podstatná doba), se nejedlo neustále. Ulovilo se zvíře a lidé se najedli, jenže pak byly i měsíce, kdy byl odkázání pouze na sběr bobulí. A protože těch nebylo neomezené množství, lidé jimi šetřili. Jejich žaludek, ale i celá trávicí soustava si zvykla na takový omezený příjem potravy a tak také tito lidé neměli problém s nadváhou, či dokonce obezitou, což je dneska poměrně běžný jev.

Kolik se zhubne při této dietě?

Záleží také na tom, jaká je výchozí tělesná váha jedince. Ženy, které mají sto kilo, rychleji shodí kilogramy, než ženy s poloviční váhou. Je to dáno tím, že právě takové ženy nemají mnoho tuku na těle a tím také nemají co shazovat, jak je to naopak u těch stokilových. Obecně však platí, že během prvního týdne se většinou ručička osobní váhy posune dolů o kilogram až dvě kila, po několika týdnech, respektive po měsíci to je asi pět kilo. Záleží ovšem na okolnostech.

Co je nutné vědět

Nejde pouze jen o redukci tělesné váhy, ale také o zdravý způsob stravování se. Nutné je však pamatovat, že tělo nesmí hladovět. Nepleťme si však chuť s hladem. Prvně se vám může zdát úkol nemožný, aby během celé doby půstu, kdy nespíte, jste neměli hlad. Jenže pokud budete dodržovat pravidla, na dietu si snadno zvyknete a nebude vám to připadat divné.

Co ještě 8hodinová dieta umí

Nejen redukci tělesných tuků se vám povede, pokud budete dietu dodržovat. Díky pravidelnému jídlu se zlepší i celý trávicí systém, vaše srdce bude lépe fungovat. Velký vliv má dieta i na mozek. Zlepší se paměť, posílí se imunita a vzdálí se možnost vzniku Alzheimerovy choroby.

Povolené potraviny

Nebo spíše podporující potraviny. Jde o soustavu běžných pokrmů, potravin, které jíme, a při osmi hodinové dietě bychom je měli zařadit do každého jídla, ať je hubnutí opět o něco intenzivnější. Vždy je nutné vybrat z potravin, tak zvaně „tučných“ a také ze „zdravých“.

Z tučných potravin to jsou především jogurty a mléčné výrobky, dále ořechy, arašídy a prostě jakékoli ořechy, anebo fazole, čočka či jiné luštěniny no a poslední „tučným“ odvětvím jsou vejce a libové maso.

Naopak z těch zdravých potravin to jsou jablka, další skupinkou jsou pomeranče, mandarinky a jiné citrusy, také listová zelenina tvoří samotnou skupinu, pakliže je zelená. Zdravou podskupinou jsou i bobule, jako maliny, borůvky a poslední skupinou jsou ovesné vločky a celozrnné výrobky.

A aby šlo hubnutí ještě lépe, každé ráno, než začnete jíst, si na celých osm minut zacvičte, aby to bylo stylové. Pak se jen těšte na štíhlou postavu.

Hledáte rychlé hubnutí?
Vyzkoušejte nejsilnější termogenní spalovač tuku Elathermo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Diety'
Tipy na jiné články
Stále se vám nedaří zhubnout?

Zhubněte díky pomoci odborníků.

Využijte exkluzivní nabídky odborné konzultace zdarma. Vyplňte formulář a objednejte si nezávazně výživové poradenství zdarma.

Chci zhubnout!

Jedinečná možnost, jak získat pomoc od profesionálů a pod odborným dohledem.

Nejnovější články
Oblíbené články
Články o hubnutí