Elaslim

NOVINKA! Tablety na zdravé hubnutí

  • rychlý, efektivní a zdravý přípravek na hubnutí
  • prostředek na snížení cholesterolu
  • zdravé zrychlení metabolismu
  • 100% přírodní tablety na hubnutí
  • stovky spokojených uživatelek řadí tyto tabletky mezi nejúčinnější

Dukanova dieta

04.08. 2013 • Diety 4974x

Na světě je už tolik diet, že by se dalo předpokládat, že už žádná jiná nemá v tak silné konkurenci šanci. Jenže nové a další objevy nás posunují dál a je dost možné, že již brzy budeme moci sedět na zadku a pouhým dodržováním jistých jednoduchých pravidel zhubneme na požadovanou váhu. Možná ano, možná ne.

Začalo to knihou

Svět teď dobývá tzv. Dukanova dieta, která sice světlo světa spatřila už v roce 2000, ale u nás se dostává do podvědomí veřejnosti až v posledních letech jako jistá novinka v oblasti hubnutí. Její objevitel, francouzský odborník na výživu Dr. Pierre Dukan vydal ve zmíněném roce dva tisíce knihu s názvem „Neumím zhubnout“. V ní dietu popisuje a kniha se stala díky účinnosti a komplexnímu vysvětlení, jak funguje, bestsellerem.

Celebrity milují Dukanovu dietu

Hodně oblíbená je jak ve Francii, tak Anglii a také mezi celebritami. Oblíbili si ji třeba Jennifer Lopez nebo Nicole Kidman. Pozor však, ač se zdá zajímavá a zdravá, není vhodná pro těhotné, nebo diabetiky a také pro osoby s vysokým krevním tlakem. Dieta je totiž založena na vysokém příjmu soli, což není vhodné pro všechny osoby.

Jednotlivé fáze diety

1.Útočná fáze

Jak už název napovídá, půjde o poněkud prudkou fázi, kdy se konzumují jen a pouze čisté bílkoviny. Proto, pokud je člověk zvyklý na běžné české stravovací návyky, bude to pro něj poněkud šok, ale jak se říká – léčba šokem je účinná a rychle se na ni zvyká. V této chvíli jsou povoleny pouze a jen potraviny s vysokým obsahem bílkovin, jako maso, vejce, nebo nízkotučný tvaroh. Další důležitou informací je, že potraviny musí mít současně i nízký obsah sacharidů a tuků.

Na základě takových potravin tělo shodí v krátké době poměrně velké množství tuků, ale přitom svalová hmota zůstane nezměněna. Je to tím, že hubnutí je krátké, rychlé a útočné.

Útoční fáze přitom trvá tak dlouho, jak moc kil se chcete zbavit. Pokud jde pouze o pět kilo, bude trvat první fáze dva dny. V rozmezí od deseti od pěti do deseti kilo pak tři dny. Kdo chce shodit více kilogramů tuků, pak by si měl vybrat jiný typ hubnutí, Dukanova dieta je vhodná maximálně pro shození deseti kil.

2.plynulá fáze

V této chvíli se přidává do jídelníčku čerstvá zelenina, jako rajčata, papriky, oblíbené ředkvičky, salát, mrkev, brokolice, ale i pórek, květák nebo okurka. Je nutno se vyvarovat bramborám a rýži. Tato fáze je jakoby pokračováním první, útočné fáze a trvá tak dlouho, dokud se nedosáhne požadované tělesné hmotnosti. Je důležité dodržovat střídání zeleninovo-bílkovinné stravy spolu s čistou bílkovinnou dietou. Střídání probíhá každých pět až sedm dní, vždy pravidelně.

3.upevňující fáze

V tuto chvíli by se dalo předpokládat, že to nejdůležitější má člověk za sebou. Jenže to není pravda. Ta pravá fáze nastává až v okamžiku upevňujícího kroku. Jde skutečně o nejdůležitější etapu, protože není důležité ani tak shodit nadbytečná kila, ale také si novou, štíhlou postavu udržet. Všichni, kdo dále nečetli a zůstali pouze u druhé fáze s tím, že se vrátí ke svým původním stravovacím zvykům, dojde k jo-jo efektu – nabrání původní váhy a ještě něco navíc.

V tuto chvíli do své denní stravy zahrneme jedno ovoce denně. Ale pozor, ne banány, ani hroznové víno, třešně a už vůbec ne oříšky. Dále celozrnné pečivo s kvalitním sýrem. Ideálně tvarohovým. Dokonce je zde povoleno, dvakrát denně jíst pokrmy s obsahem škrobu, jako těstoviny, čočku, brambory a rýži. Fáze trvá podle shozených kil. Za každé kilo deset dnů, tudíž pět kilo, padesát dnů.

4.stabilní fáze

Poslední fáze je taková běžná a jakoby návratem do běžného života. Tvůrce diety si je totiž vědom, že lidé chtějí shodit kila, ale trvale nechtějí nějak nic měnit. Tato dieta je na takovém principu založena a funguje dobře. Do jídelníčku se začíná zahrnovat téměř všechno, ale je nutné pamatovat, že jeden den v týdnu je nutné dodržet bílkovinnou dietu z první fáze. A také zažívání velice prospěje příjem ovesných otrub v potravě. Skvělé je si dát třeba do jogurtu tři lžičky a trávení i tělesná váha budou v dobré fázi.

Co je zakázáno a rady na závěr

V prvé řadě je nutno pamatovat na to, že v první i druhé fázi je nutno zcela bez výjimek zapomenout na jakýkoli alkohol. A co více, ten tvrdý zcela určitě. Alkohol totiž dehydratuje organismus a při dietě je jedno z nejdůležitějších pravidel právě dodržovat pitný režim. Tím, že příjem vody zvýšíte, si moc nepomůžete, protože druhou vlastností alkoholu je to, že je kalorický. Pokud si však rádi dopřejete dobré víno, nebo pivo na trávení, pak je dovoleno od třetí fáze, ale pouze sklenka vína nebo třetinka piva jednou týdně. Jestliže by to pro vás bylo omezující, tak ihned na dietu zapomeňte. Nefungovala by, jak by měla a jedině by vám přidala vrásky na čele.

A na závěr je nutné dbát skutečně na pitný režim. Čistá, čerstvá voda je nejlepší, dále jsou skvělé bylinkové čaje. Namísto kávy, pijte po dobu tří fází diety pouze zelený čaj. Navíc, pokud si na něj zvyknete, budete mít možná více energie, ale také budete zdravější. Co více si přát, než zdravé a štíhlé tělo.

Hledáte rychlé hubnutí?
Vyzkoušejte nejsilnější termogenní spalovač tuku Elathermo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Diety'
Tipy na jiné články
Stále se vám nedaří zhubnout?

Zhubněte díky pomoci odborníků.

Využijte exkluzivní nabídky odborné konzultace zdarma. Vyplňte formulář a objednejte si nezávazně výživové poradenství zdarma.

Chci zhubnout!

Jedinečná možnost, jak získat pomoc od profesionálů a pod odborným dohledem.

Nejnovější články
Oblíbené články
Články o hubnutí