Elaslim

NOVINKA! Tablety na zdravé hubnutí

 • rychlý, efektivní a zdravý přípravek na hubnutí
 • prostředek na snížení cholesterolu
 • zdravé zrychlení metabolismu
 • 100% přírodní tablety na hubnutí
 • stovky spokojených uživatelek řadí tyto tabletky mezi nejúčinnější

Doplňky stravy pro podporu hubnutí

07.05. 2013 • Zajímavosti 3891x

Nedávno proběhla médii zpráva, že doplňky stravy určené přímo na hubnutí, nefungují. Jak je tedy možné, že se stále nabízí za tímto účelem? Anebo je tato informace vůbec pravdivá? Spousta otázek, kde však není jasná odpověď. Doplňky stravy jsou určeny na podporu hubnutí, nikoliv pouze na hubnutí, což znamená, že pokud si dotyčná osoba koupí balení takových doplňků stravy s tím, že jinak na svém životním stylu nic nehodlá měnit, pak takové doplňky nefungují. Mohou sice zahnat chuť na jídlo, zejména sladké, ale kdo je zvyklý se denně ládovat zákusky v určitou dobu, pak mu ani takové omezení chuti nepomůže.

L-carnitin

A zde je první rázný příklad. L-carnitin je látka, která podporuje rychlejší spalování tuků, ale při fyzickém výkonu. V posilovnách a fitness se s l-carnitinovým nápojem setkáte velice často. Osobní trenéři a výživoví poradci je doporučují svým svěřencům do individuálního plánu pro podporu redukce tuků. L-carnitin umí snižovat hladinu cholesterolu v krvi, tudíž je dobrých ochráncem srdce a cév. Při cvičení se doporučuje nejen pro zvýšení výkonnosti, ale také pro snižování tvorby kyseliny mléčné ve svalech i v krvi, z čehož vyplývá, že se tělo po náročném výkonu lépe regeneruje (svaly nebolí). Bez fyzického výkonu je však L-carnitin tak nějak neúčinný. Ať ve formě tablet, tak v případě nápoje. Nejlépe je ho užít hned nalačno a půl hodiny poté začít s fyzickou aktivitou.

Chrom

Stopový prvek, o jehož účinku na hubnutí se přou vědci na celém světě. Jedni tvrdí, že pomáhá redukci váhy, jiní, že nikoliv. Jak to tedy je? Zcela jednoduše. Chrom potlačuje chuť na sladké. Tudíž podporuje hubnoucí proces v tom směru, že dotyčného nehoní, jak se říká mlsná, a pakliže dokáže naslouchat svému tělu, a ne svým očím, před kterýma se často zjevují dortíčky, šlehačky a čokolády, pak mu může chrom pomoci. Chrom nejvíce pomůže osobám, které trpí nadváhou právě kvůli své chuti na sladké. Ale rozhodně nedělá zázraky, takže pro ráznou redukci váhy je nutné zvolit i kompletní změnu jídelníčku a zařadit pohyb do běžného života.

Jablečný ocet

Existuje dokonce dieta, kde hlavní složkou je jablečný ocet. Mnoho lidí jej doporučují jako prostředek k redukci hmotnosti, a pijí jej i modelky. Jak je to tedy s jeho podílem na hubené postavě? Zcela jednoduše. Opět jde pouze o jakýsi doplněk stravy, který celou redukci tělesné hmotnosti má podpořit. Nejde o to, že by pouze pití jablečného octa vyneslo všem vysněnou postavu. Obsah kyseliny octové přispívá k podpoře rychlejší redukce spalování tuků, zejména pak v oblasti břich a boků. Byly provedeny různé průzkumy a osoby, kterým byl podáván jablečný ocet po dobu několika týdnů, zaznamenaly jistý váhový úbytek. Nutné je však pamatovat na to, že šlo o tři měsíce a váha poskočila dolů o pár kilo, nebo spíše jen kilo.

Vláknina

Speciální složkou je vláknina. Tu by náš jídelníček měl obsahovat i v případě, že nehodláme svoji tělesnou hmotnost redukovat. Vláknina totiž podporuje rychlejší trávení, také detoxikaci a v tom případě i poněkud zrychlí metabolismus. Hodně vlákniny obsahuje čerstvá zelenina a ovoce a také luštěniny, nebo pak pšeničné otruby. To jsou nejlepší zdroje vlákniny. Dá se však sehnat i ve formě tablet, které dodají tělu potřebné množství, které tělu přirozeně chybí. Mimo to, že poněkud zrychlí metabolismus dává také tělu pocit nasycenosti, takže prodlužuje dobu, kdy dotyčný dostává na něco chuť, nebo samotný hlad. Vláknina pomáhá redukovat váhu těm, kteří poslouchají své tělo a ne pouze chuťové pohárky.

Aloe vera

Pro některé se stalo aloe vera jistým synonymem pro zdravý životní styl. Aloe je totiž obsaženo v mnoha potravinách i nápojích, které mají podporovat zdraví a redukci tělesné hmotnosti. Jenže samo sebou to také není. Je pravdou, že aloe obsahuje mnoho zdraví prospěšných látek, takže je jeho konzumace rozhodně lepší, než u tabulky čokolády, ale při potřebě zredukovat svoji tělesnou váhu také nadělá zázraky. Umí zrychlit metabolismus tuků, ale pakliže nedochází ke spalování, je to k ničemu. Je to asi tak, jako byste si pořídili nejrychlejší vůz na světě, ale stál vám v garáži. Obrovskou rychlostí se tak neprojedete. Je tedy nutné zařadit pravidelný pohyb a poté se radovat z úbytku hmotnosti.

C. L. A.

Neboli konjugovaná kyselina linolová, která patří do skupin polynenasycených mastných kyselin, které se především vyskytují v červeném mase a plnotučných mléčných výrobcích. Bohužel této složky máme většinou nedostatek, takže je vhodné ji dodávat doplňky stravy. Příznivé účinky, co se redukci tělesné váhy týče, byly prokázány při výzkumech na zvířatech. Na lidských tvorech však k takovému pozitivnímu výsledku zatím nikdo nedošel. Tato kyselina má však řadu pozitivních účinků na lidský organismus co se zdraví týče. Dlouhodobé užívání vede k regulaci takových nemocí, jak jsou karcinomy kůže, prsu, prostaty i střev a perfektně podporuje imunitní systém. Zdravému tělu se rozhodně lépe hubne, než v případě nemocí.

Hledáte rychlé hubnutí?
Vyzkoušejte nejsilnější termogenní spalovač tuku Elathermo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Zajímavosti'
  Tipy na jiné články
  Stále se vám nedaří zhubnout?

  Zhubněte díky pomoci odborníků.

  Využijte exkluzivní nabídky odborné konzultace zdarma. Vyplňte formulář a objednejte si nezávazně výživové poradenství zdarma.

  Chci zhubnout!

  Jedinečná možnost, jak získat pomoc od profesionálů a pod odborným dohledem.

  Nejnovější články
  Oblíbené články
  Články o hubnutí