Elaslim

NOVINKA! Tablety na zdravé hubnutí

  • rychlý, efektivní a zdravý přípravek na hubnutí
  • prostředek na snížení cholesterolu
  • zdravé zrychlení metabolismu
  • 100% přírodní tablety na hubnutí
  • stovky spokojených uživatelek řadí tyto tabletky mezi nejúčinnější

Jak přelstít jarní únavu

05.07. 2013 • Zdraví 3359x

Znáte to také – přichází jaro, a i když se všechno probouzí k životu, my jsme jakoby pozastavení. Často nás přepadá únava, potřebujeme spánek, zíváme a energii doplňujeme cukry, které nás posléze však sami pozastavují. Jenže nemusíme tomu podlehnout, postačí se držet jistých zásad a vědět, že díky nim je možno se jarní únavě vyhnout a nepříjemné nástrahy tak bez potíží překonat.

Imunita

Základem zdravého těla i života je silná imunita. Jste-li imunní, jen tak nějak si na vás jakákoli nemoc netroufne. Vyhne se vám běžné nachlazení, které přichází vždy se změnou počasí. Zvláště na jaro, kdy jsou ráno ještě přízemní mrazíky, ale odpoledne je příjemné počasí, kdy stačí mít na sobě pouze tričko s krátkým rukávem. V takové době se rojí a napadají lidská těla běžné kapénkové infekce. Jestliže si však budeme pravidelně dopřávat (pokud nejsme nemocní), studené sprchy a otužovat se tak, značně tím posílíme vlastní imunitu a tak máme velkou šanci, že nás nemoc, která dost často také unavuje a oslabuje organismus, se nám vyhne.

Sport a pohyb

S dobře nastartovaným metabolismem se vám vyhne jarní únava obloukem. Obecně nutno tvrdit, že jarní únava je vlastně zpomalený metabolismus, který se navenek projevuje právě potřebou spánku. Zamezte tomu jednou pro vždy. Jakmile na vás půjde spánek, udělejte si procházku, ideálně na čerstvém vzduchu. Pokud vám to situace nedovolí, otevřete si aspoň dokořán okno a zhluboka nedechněte a vydechněte no a jestliže můžete, udělejte si pár dřepů. Tím se vnitřně probudíte jakoby k životu a bude se vám lépe pracovat. Do plánu mimo práci nebo školu pak zařaďte pravidelný sport. Začněte běhat, chodit s kamarádem na tenis, cokoli, co vás baví a týká se pohybu. Tím a správným jídelníčkem si nastartujete metabolismus, takže pro vás jarní únava bude zcela cizím pojmem.

Odpočinek

Nejen pohyb, ale i odpočinek je důležitý. Jenže jak který. Pokud celý den poleháváte a večer nemůžete usnout, případně se několikrát za noc vzbudíte a nemůžete spát, pak je něco špatně. Správně byste měli spát tak šest až osm hodin denně, ale vždy v kuse. To je ten správný spánek, který vám dopřeje potřebný odpočinek a načerpáte novou sílu, na celodenní práci i pohyb. Pokud máte právě problémy se spánkem, odlehčete jídelníčku, zařaďte více pohybových aktivit do života, abyste večer padli fyzickou únavou a vzbudili se opravdu až tehdy, jakmile vám zazvoní budík. V tu chvíli byste měli být maximálně odpočatí.

Sluníčko

Na jaro svítí slunce, příroda se probouzí k životu, sníh roztál, květiny kvetou, ptáci zpívají, včeličky opylují a všude je vesměs tak voňavo, čisto a teplo. Slunce svítí jako zběsilé, ale díky němu můžete načerpat potřebou sílu a energii, když se budete pravidelně slunit. Vyjděte ven, vezměte si knížku a sedněte v parku, kde sluneční paprsky doléhají a čtěte. Načerpáte energii a hlavně tak přijmete vitamín D, který je nutný pro naši kvalitu pokožky. Pokud ho máme málo, oslabuje imunitu a naopak jeho dostatek nám zlepšuje náladu i aktivitu.

Jídelníček

I změna jídelníčku pomůže dobít baterky, jak se hovorově říká. Jistě znáte pocit, když po těžkém, masitém a smaženém jídle máte pocit, že byste se nejraději svalili na postel a spali. A na druhou stranu, dáte-li si čerstvý salát z čerstvé zeleniny s chutnou zálivkou a třeba kousky grilovaného kuřete, hned cítíte povzbuzení. Ano, tak to je přesně ten příklad, o kterém je řeč. Zařaďte do svého jídelníčku více bílkovina, omezte sacharidy a hlavním tématem by měla být čerstvá zelenina, nebo ovoce, jako citrusy, ananas nebo jablko.

Čerstvý vzduch

Jak důležitý je také čerstvý vzduch. Víte proč správný učitel větrá, pakliže zpozoruje, že třída nedává pozor? Ano, přesně proto, že žáci mají málo čerstvého vzduch, dýchají ten již vydýchaný a to je při poloze sedu nutí usínat. Tak přesně proto se otevřou okna, děti se nadechnou a hned jsou čilejší. Čerstvý vzduch potřebujeme pořád. Jak pro aktivitu, jak unavení. V práci pro povzbuzení provádíme hluboké nádechy a výdechy u otevřeného okna, navečer jdeme na procházku a potom se nám mnohem lépe spí, stejně tak při otevřeném okně.

Žádné deprese, dobrá nálada

Velkým problémem uspěchané doby je stres, a také deprese. Lidé mají trauma z běžného života, plného zadlužení, hrozby ztráty zaměstnání, nebo hůře – blízkého člověka. Ale i hrozba nemocí, nebo čehokoli jiného. Lidský organismus musí během svého života čelit řadě nástrah. Bohužel každý se nepříjemnostmi potýkají jinak, jinak je snáší a jsou lidé, kteří smutek dusí v sobě. Z toho pak vznikají deprese. Je nutno se nad problémy povznést, ideálně se vypovídat, hledat řešení a naopak hledat příznivé stránky života a smát se.

Vitamíny a voda

Aby tělo fungovalo dobře a tak, jak má, s posílenou imunitou a nastartovaným metabolismem, je nutné mu dodávat potřebné vitamíny i minerály a další potřebné látky. Důležitý je také pravidelný a vydatný pitný režim, který tělo pročistí a dodá takovou svěžest. Nejlepší je čistá voda a pak takové povzbuzující bylinkové čaje.

Hledáte rychlé hubnutí?
Vyzkoušejte nejsilnější termogenní spalovač tuku Elathermo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Zdraví'
Tipy na jiné články
Stále se vám nedaří zhubnout?

Zhubněte díky pomoci odborníků.

Využijte exkluzivní nabídky odborné konzultace zdarma. Vyplňte formulář a objednejte si nezávazně výživové poradenství zdarma.

Chci zhubnout!

Jedinečná možnost, jak získat pomoc od profesionálů a pod odborným dohledem.

Nejnovější články
Oblíbené články
Články o hubnutí