Elaslim

NOVINKA! Tablety na zdravé hubnutí

  • rychlý, efektivní a zdravý přípravek na hubnutí
  • prostředek na snížení cholesterolu
  • zdravé zrychlení metabolismu
  • 100% přírodní tablety na hubnutí
  • stovky spokojených uživatelek řadí tyto tabletky mezi nejúčinnější

Zónová dieta

18.11. 2013 • Diety 5095x

Říkáte si, že jste o ní ještě neslyšeli? Pak možná ne přímo o ní, ale o dost podobné dietě. Zónová dieta je ta, kde zvyšujete příjem bílkovin a snižujete sacharidy. Což znamená vymýtit ze stravy cukry, škroby a mouky. Zónová dieta, pakliže se drží poctivě a dle instrukcí, pak je zdravou dietou, jež je vhodná jak pro sportovce, tak aktivně žijící lidí, ale i ty, kteří spíše vedou sedavý život.

Jak dlouho se drží zónová dieta?

Lidé, kteří se chtějí dát na dietu, tak mají jeden z prvních dotazů na délku doby, po kterou budou muset jiné, speciální stravovací návyky dodržovat. V tomto ohledu není přesně stanovený počet dnů ani týdnů. Záleží pouze na dotyčné osobě, jak dlouho bude chtít dietu držet a kolik bude chtít shodit kilo. Rozhodně však dieta nepatří mezi krátkodobé, při kterých zhubnete množství kilogramů a pak přejdete na běžný způsob života, jako dříve. V tomto ohledu se zónová dieta nedoporučuje.

Shodit a udržet

Je spíše pro dlouhodobý efekt, který má, nebo měl by mít za následek změnu stravovacích návyků, které se již udrží napořád a člověk tak nejen shodí požadované tuky, ale také si tělesnou váhu již napořád udrží.

Tak kolik?

Otázky lidí také směřují na to, kolik se dá touto dietou shodit kilogramů. Je to různé, záleží na tom, kdo kolik chce. Když se dáte na tento způsob stravování, tak prostě budete hubnout, jak se vám zachce. Je to sice dieta, kde výsledky jsou znát až po nějaké době, ale za to jsou to trvalá čísla, pakliže jsou pravidla i postupy diety pevně dodrženy.

Je vhodná pro všechny?

Zónová dieta byla navržena a původně připravena pro aktivní lidi a zejména pak sportovce. Díky zvýšenému příjmu bílkovin a omezení sacharidů, se tělo lépe formuje a rostou svaly. Lépe řečeno – svaly se zpevňují. Jenže dieta je vhodná právě i pro osoby, které spíše vedou pasivní způsob života, jejich zaměstnání je sedavé, nemají nějaké zvláštní pohybové koníčky, a když už ano, není to denně. I pro tyto osoby je zónová dieta skvělá.

Příjem sacharidů je tloustnutí

Abychom si to dokázali lépe představit – sacharidy do našeho těla dostaneme jednoduše z potravy. Pokud jejich veškerá energie nebude hned spotřebována, což se většinou ani stát nemůže, přeměňuje se tato energie ihned na tuk a člověk kyne. Proto lidé, kteří jedí těstovinové saláty a rýžové kaše, více tloustnou než ti, kteří jedí přírodní libové řízky a vysoko-cholesterolová vejce.

Pakliže sacharidy omezíme, či na nějakou dobu zcela z potravy vyloučíme, pak máme zajištěno, že uložený tuk na našem břiše, stehnech, nebo zadečku, se začne spalovat. Tělo pro své fungování potřebuje energii. Vše stojí energii, i ležení, dýchání a tlukot srdce. Na to vše potřebuje tělo energii. Pokud ji nemá ve stravě, začne pátrat v tukových zásobách, které si nadělalo, když příjem byl vyšší, než výdej.

Základ zónové diety

Zónová dieta je postavena na základním principu dodržování tak zvaných zón. Nebo lépe řečeno, stanovit si vlastní zónu, tedy ideální tělesnou váhu, kterou chceme dosáhnout. Docílíme ji jedině úpravou jídelníčku, kde je základ snížené příjmů sacharidů a zvýšení dalších složek, jako jsou bílkoviny a částečně i tuky (samozřejmě ty zdravé). Tím, že sacharidy zcela z potravy nevyloučíme, získáme nejen štíhlejší postavu, ale bude se nám formovat postava a zpevňovat svaly.

Které potraviny jsou nejvhodnější

Určitě libové maso, zejména pak kuřecí, krůtí a také ryby. Hodně zeleniny, ovoce spíše v menším množství, a když už, tak raději citrusy, a další vysoce antioxidační plody. Z pečiva pak raději celozrnné, ale také je lepší jej omezit, dále ořechy, margaríny a nízkotučné mléčné výrobky a olej používat výhradně olivový.

Co je zakázáno

Zcela vymýtit z denního jídelníčku se musí bílé pečivo, a samozřejmě brambory, těstoviny, běžné máslo, také smetana, uzeniny, dokonce i cereálie, ovesné vločky, sladkosti a to včetně medu, nebo jakékoli zmrzliny. Zakázána je i káva a sladké džusy či jiné ovocné šťávy. No a stopku má také alkohol, jen občas se může vypít troška bílého vína.

Čím je dieta skvělá?

Tak rozhodně je nutno ocenit to, že člověk nehladoví. Denně máte veškerou potravu rozloženou do pěti nebo šesti chodů, které sice nejsou obrovské, ale zaručí to, že nestrádáte hlady, a tím pádem si tělo ani nevytváří tukové zásoby. Naučíte se pravidelně a zdravě stravovat. Bude to pro vás běžné a normální a tím ustanou i vaše další problémy, jako bolesti hlavy, únava, ospalost, bolesti žaludku aj. Je to proto, že se vám nastartuje metabolismus, pracuje rychleji, a proto také hubnete, ač jíte většinu běžných potravin a hlady rozhodně nestrádáte.

Co se může stát

Lidé, kteří se na tuto dietu dají nejprve s vervou, pak zjišťují, že je často přepadají chutě na sladké. To se může stát právě díky nízkému podílu příjmu sacharidů. Tělo si o ně říká. V takovou chvíli, pokud už to nejde jinak a myslíte jen a jen na lahodnou čokoládu, nebo zákuseček a všechno to kolem vás běhá, motá se kolem hlavy až do zbláznění, tak je vhodné dát si třeba vodní meloun apod. Ten by měl tyto chutě zahnat. Rozhodně však nepodléhejte náhlé chuti, která by celé vaše snažení posadila vniveč.

Hledáte rychlé hubnutí?
Vyzkoušejte nejsilnější termogenní spalovač tuku Elathermo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Diety'
Tipy na jiné články
Stále se vám nedaří zhubnout?

Zhubněte díky pomoci odborníků.

Využijte exkluzivní nabídky odborné konzultace zdarma. Vyplňte formulář a objednejte si nezávazně výživové poradenství zdarma.

Chci zhubnout!

Jedinečná možnost, jak získat pomoc od profesionálů a pod odborným dohledem.

Nejnovější články
Oblíbené články
Články o hubnutí