Elaslim

NOVINKA! Tablety na zdravé hubnutí

  • rychlý, efektivní a zdravý přípravek na hubnutí
  • prostředek na snížení cholesterolu
  • zdravé zrychlení metabolismu
  • 100% přírodní tablety na hubnutí
  • stovky spokojených uživatelek řadí tyto tabletky mezi nejúčinnější

Tukožroutská dieta

03.06. 2013 • Diety 6757x

Jednou z veleslavných diet, která brouzdá světem internetu a vzbuzuje velkou pozornost, je tak zvaná tukožrooutská dieta. Je totiž velice účinná a rychlá. Pakliže se však pečlivě dodržuje. Jenže má také svá rizika.

Tukožroutská dieta patří mezi ty rychlé diety a hodí s v okamžik, kdy potřebujete nutně shodit pár kilogramů za několik málo dnů. Například do plesových šatů, nebo také svatebních, či na dovolenou, abyste měla v plavkách lepší postavu apod. Na co však při této dietě zapomeňte, je její dlouhodobý účinek a nutné také počítat s tím, že jakmile přejdete opět na běžnou stravu, kila půjdou opět strmě nahoru a k tomu si přidají ještě něco navíc. Dlouhodobé, nebo časté užívání této diety není vhodné ani pro zdravé tělo, často je pak zmatené, zpomaluje se metabolismus, takže se hůře shazují nadbytečná kila a člověk je více unavený, moc nevydrží a pořád by spal.

Tato radikální dieta, podle přesných postupů se drží vždy maximálně týden a dá se při ní shodit něco v rozmezí dvou až dokonce šesti kilogramů. Pakliže máte normální váhu, taková redukční dieta na vás nechá radikální změnu. Jenže jak už bylo řečeno, není to trvalá změna a pak znova naberete. Nepočítejte s tím, že takto budete dietu držet dlouhodobě. To pak jedině selže organismus a budete mít trvalé následky v podobě špatně fungujících orgánů. Což není závistihodné a ani dobré.

V čem spočívá tukožroutská dieta?

Během celého období, kdy dietu držíte, konzumujete pouze tukožroustské polévky. Nejde o nějaký zvláštní pokrm, nebo přípravek, který kupíte ve formě polotovaru v supermarketu, ale jednoduše si ji připravíte. Do hrnce dáte přiměřené množství vody, a do ní podle chuti zeleninu. Často se dává zelí, kořenová zelenina, ale také rajčat, nebo papriky, také cibule či pórek. Pozor na brambory, ty v žádném případě. Směs mírně osolíte, nebo okořeníte bujonem, či polévkovým kořením, povaříte a konzumujete. Pakliže dietu držíte týden, takto se stravujete tři dny, další, čtvrtý den lze přidat i kousky libového masa, nejlépe kuřecího a může se přidat i troška mléka, nebo dokonce rýže. Ale opravdu je trocha.

Důležité je po celou dobu zvýšit pitný režim, nejlépe čistou vodu a samozřejmě bylinkové čaje. V žádném případě ne sladké nápoje, džusy, ani čerstvé, doma vyrobené. Úplně je zakázán alkohol a také káva.

Voda a zelenina, tedy rozpustná vláknina, jsou hlavní součástí diety. Vláknina zaručí dobrou průchodnost střev a voda pak všechno spláchne a vyčistí. Tato dieta tudíž může fungovat i jako očistná kúra, detoxikace. Ale v takovém případě je vhodné ji držet pouze den, maximálně dva.

Jaké potraviny se smějí konzumovat?

Základem tukožroutské diety je tedy vařená, nebo i syrová zelenina, časem je možno doplnit i malým množstvím sacharidů, jako vařený brambor, ovoce. Také se může trocha mléka, rýže a maso.

Co je zakázáno?

Naopak, co je zcela zakázáno, jsou uzeniny, tučné sýry, a také výrobky z masa, to znamená paštiky, párky, nebo sekaná. Nesmí se ani sladkosti a dokonce jsou zakázány i ořechy. Nepojídá se smažená jídla, a zakázán je alkohol i káva.

Co díky dietě získám?

Tak především je to rychlý úbytek hmotnosti. Důležité je také postupně přidávat do jídelníčku i další potraviny, nejen zeleninu a vodu, aby tělo nestrádalo a mělo klidná, pozvolný přechod a zvykalo si na zdravější způsob života. Rychlým přechodem v běžný život totiž se tělo nestačí vzpamatovat a než aby hrozilo další strádání, začne si rychlým způsobem dělat tuky. Neustále je vyvoláván hlad, nebo spíše chuť na něco dobrého a tak se dotyčný cpe, hlava nehlava a přibere tak mnohem více, než shodil. Naopak klidným přechodem tomuto faktu zabráníte.

Pokud je jídelníček dodržován správně, má tělo dostatek živin pro správné fungování a odlehčený jídelníček na nějakou dobu mu jedině prospěje. Pročistí se tělo a také mysl. Člověk se cítí být lehký a svěží, fit.

Co mě to bude stát?

Bohužel tato dieta má také řadu nepříjemných vlastností, které se na našem organismu mohou podepsat. V první řadě je to jednotvárnost diety, což nezní až tak strašně, jako v případě dodržování je. Je tudíž nutné se po takové radikální změně přeorientovat na jinou, zdravější stravu, aby naše tělo zůstalo ve své štíhlejší verzi, než bylo. Pokud se tak nestane, ihned půjdou kila nahoru.

Navíc jednotvárnost má tu chybu, že člověk při ní myslí na plno jiných pokrmů a sbíhají se mu sliny na to, co nesmí. Jsou to zejména sladkosti, třeba i tučné pokrmy, jako hranolky, nebo jiné, velice nezdravé a tučné pokrmy. Protože to tělo nemá, a chce to. To je prostě ten pravý důvod.

U většiny lidí, kteří dietu podstoupili, došlo k jo-jo efektu. Tudíž šla kila nahoru. Proto taková dieta není příliš vhodná pro trvalé snížení tělesné hmotnosti. U některých jedinců může i poškodit zdraví, pakliže takovou dietu drží například akutně nemocní, nebo vážně nemocní.

No a poslední velkou nevýhodou je změna nálad, pro některé labilnější osoby to dokonce může znamenat až depresivní stav. Lidé jsou více podráždění, cokoli je ihned vytočí, nedokážou se tolik ovládat a jsou mnohdy i plačtiví.

Hledáte rychlé hubnutí?
Vyzkoušejte nejsilnější termogenní spalovač tuku Elathermo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Diety'
Tipy na jiné články
Stále se vám nedaří zhubnout?

Zhubněte díky pomoci odborníků.

Využijte exkluzivní nabídky odborné konzultace zdarma. Vyplňte formulář a objednejte si nezávazně výživové poradenství zdarma.

Chci zhubnout!

Jedinečná možnost, jak získat pomoc od profesionálů a pod odborným dohledem.

Nejnovější články
Oblíbené články
Články o hubnutí