Elaslim

NOVINKA! Tablety na zdravé hubnutí

  • rychlý, efektivní a zdravý přípravek na hubnutí
  • prostředek na snížení cholesterolu
  • zdravé zrychlení metabolismu
  • 100% přírodní tablety na hubnutí
  • stovky spokojených uživatelek řadí tyto tabletky mezi nejúčinnější

Bokwa fitness

08.08. 2013 • Jak zhubnout 3645x

Před pár lety, a není to tak dávno, ohromila skoro celý svět, Českou republiku nevyjímaje, taneční cvičení s názvem Zumba. A podobným fenoménem dnešní doby je taktéž taneční cvičení, které se nazývá Bokwa fitness.

Ve své podstatě jde o podobné cvičení, ve stejné skupině jako aerobic aj. Jenže pokud se na cvičení odíváme z hlediska odborného a pečlivého oka, zjistíme, že zas tak moc společného nemají.

Historie Bokwa fitness

Bokwa fitness pochází z Afriky, tedy z kořenů, ale vznikla v USA. Paul Mavi, který je jeden z nejvlivnějších lidí v oblasti fitness a cvičení, jako výtečný předcvičovatel a choreograf, vymyslel tento druh tance spolu se cvičením již někdy v roce 2004. Od té doby se cvičení provádělo pouze na jeho hodinách. Když na začátku roku 2012 se spojil s podnikatelem Johannem Verheem, ihned se Bokwa fitness začala dostávat přes celé spojené státy a doputovala i k nám, co ČR.

Co je Bokwa?

Jde o zcela nové, revoluční cvičení, které je vhodné jak pro děti, dospívající mládež, tak dospělé, osoby v letech a také i nejstarší. Najdete se i prý takových rekordmanů, kteří Bokwa fitness praktikují i v pětasedmdesáti letech.

Jak se to dálá?

Cvičenci při Bokwě jakoby kreslí nohama různá písmenka a číslice. Je to jen proto, aby se dokázali zorientovat v krocích, rozhodně to neznamená, že si špičkou nohy kreslí nápisy. Jde o velice energické a intenzivní cvičení, které v sobě spojuje ve velké míře moderní tanec, ale pohybové cvičení.

Cvičení nebo tanec?

Je to zábavná forma cvičení, pohybu, která se často cvičí ve velkém počtu lidí, kde na pódiích přecvičují cvičitelé a cvičitelky a několik stovek lidí se velkolepého cvičení-tančení účastní. U nás se zatím cvičí jen v menších počtech, ale určitě již brzy ovládne kulturní domy a velké sály tělocvičen, stejně jako před pár lety slavná Zumba.

Písmenka a číslice

Bokwa se cvičí no populární a oblíbenou hudbu, takže jde o velice příjemné pohybové cvičení, při kterém si lze užít také kopu zábavy. Nejčastějšími a základními kroky jsou kreslení písmen L, J, 3, K a mnoho dalších. Tím, že je struktura jednotlivých pohybu situována jako písmenka, mohou je cvičit opravdu ti nejmenší až ti starší. Přitom na pohlaví vůbec nezáleží. Je to jak pro muže (ostatně muži stáli u zrodu), tak pro ženy, které přeci jen podléhají takovému cvičení více, než muži. Je to poměrně jednoduché cvičení pro všechny, ať úplné začátečníky, nebo také ty, co se třeba jistým druhem tance živí.

Zábava až závislost

Rytmická hudba stylu kwaito, což je tako jihoafrický hip hop, které tamější mládež má velice v oblibě, je až pro cvičící nakažlivá. Pakliže se rozhodnete Bokwa fitness provozovat, bude vám také motivovat cvičící a tančící okolí k řádným výkonům. Může se také stát, že se na tomto nenáročném, ale intenzivním tanečním cvičení stanete závislí.

Jak Mavi přišel k názvu Bokwa

Paul Mavi, zakladatel, začínal s prvky bojových tanců. Stmelil kroky brazilské capoeiry a běžného kickboxu. Ve cvičení totiž používáte jak nohy, tak samozřejmě i ruce. Samotný název „Bokwa“ je vlastně spojením názvu hudby, na která se cvičení provádí, tedy jihoafrické kwaito a lehkého boxu. Tedy v opačném pořadí – BOx a KWAito – Bokwa.

Jste šťastní a chce víc

Díky tomu procvičujete jak nohy, tak ruce, hýbete celý tělem, přitom neděláte nic namáhavého, pouze se hýbete v jakémsi sledu a rytmu, který se do vás brzy dostane. Přitom spalujete kalorie, takže brzy se zbavíte nějakého toho kila navíc a nechtěný tuk přeměníte ve svalovinu. Naprosto skvělé. Přitom cvičení, a velice aktivní pohyb v každém jedinci tak nějak uvolňuje endorfiny, tedy hormony štěstí a ty zaručí, že se člověk cítí sice v jistém slova smyslu unaven, ale povzbuzen pozitivní energií. Cítíte se velice šťastně a máte chuť do dalších zálib a koníčků, úkoly jsou pro vás nyní snadnější a vrhnete se do dalších aktivit.

Bokwa je pro všechny

Byli jste někdy na aerobiku, nebo i Zumbě, ale dělalo vám problém se začlenit do kolektivu, který bez problémů měnil sestavy a klidně cvičil všechny choreografie? A vy jste jen stáli a nedokázali pochopit, jak je to možné? Ale přitom jste nadaný a pohybově talentovaný. S tancem nemáte problém ani nejste pohybově omezení.

Není to aerobik

Tak, jako jste vy, je i plno jiných lidí. Také mají problém z počátku se zařadit, takže si nejprve nacvičí jisté kroky doma, a pak už se nějak, časem, začlení. Bokwa je v tomto ohledu jiná, protože používá pouze kroky do tvarů písmen a číslic a neexistuje v ní žádné tradiční cvičení n osm dob, jak je to u výše jmenovaných. Pokud s tancem nemáte problém, rázem propadnete kouzlu i cvičení Bokwa. Stačí pouze chytit rytmus a cítit hudbu, jak se říká v kostech. V tu chvíli to pro vás mnohem lepší a rychle se na tanečně-cvičebním parketu zorientujete.

Bokwa je tu pro vás

Bokwa je volná, zábavná a veselá. Je tu od toho, abyste se uvolnili a nahromaděný stres a napětí uvolnili a získali lepší pocit. Jakmile jednou začnete cvičit, tanec vás pohltí a kouzlu amerického cvičení se základy jihoafrickými, prostě propadnete.

Hledáte rychlé hubnutí?
Vyzkoušejte nejsilnější termogenní spalovač tuku Elathermo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Jak zhubnout'
Tipy na jiné články
Stále se vám nedaří zhubnout?

Zhubněte díky pomoci odborníků.

Využijte exkluzivní nabídky odborné konzultace zdarma. Vyplňte formulář a objednejte si nezávazně výživové poradenství zdarma.

Chci zhubnout!

Jedinečná možnost, jak získat pomoc od profesionálů a pod odborným dohledem.

Nejnovější články
Oblíbené články
Články o hubnutí