Elaslim

NOVINKA! Tablety na zdravé hubnutí

  • rychlý, efektivní a zdravý přípravek na hubnutí
  • prostředek na snížení cholesterolu
  • zdravé zrychlení metabolismu
  • 100% přírodní tablety na hubnutí
  • stovky spokojených uživatelek řadí tyto tabletky mezi nejúčinnější

Breussova dieta

23.04. 2013 • Diety 5828x

Velice účinnou redukční dietou je Breussova dieta, ta ale založena na běžném náboženském půstu, který trvá čtyřicet dnů. Což samo o sobě není vhodná metoda redukce tělesné váhy pro všechny.

Obecně nejde ani tak o dietu, ale spíše očistnou kůru, kde je hlavním těžítkem nahradit všechny běžné potraviny pouze bylinkovými čaji a zeleninovými šťávami. Rozhodně tak dieta není ideální pro osoby nemocné, ať už akutní chorobou, či nějakou vážnou nemocí. Také ne pro aktivní sportovce. Naopak je tato dieta vhodná a dělaná pro osoby v domácnosti, které celé dny tráví spíše aktivním odpočinkem a pasivním sportování. Klidné sezení, ležení, čtení knih, sledování televize. V tomto případě, pokud dotyčná osoba netrpí nějakou nemocí, může se do Breussovy diety pustit, pakliže má také na čtyřiceti denní půst odvahu.

Je účinná a kolik se shodí?

Velkou výhodou Breussovy očistné kúry je nejen to, že se tělo zbaví řady toxických látek, ale pro redukci tělesné váhy to, že se shodí velké množství kilogramů za poměrně krátkou dobu – kalendářní měsíc a pár dnů k tomu.

Vznik Breussovy diety

Původně tato dieta měla soužit pouze nemocným s rakovinou (což tak nějak vyvrací předchozí tvrzení, že není vhodná pro věžně nemocné). Při výzkumech a testech se prokázalo, že nádor je vyživován a proto roste a roste. Pokud se mu odepře potrava, jednoduše vyhladoví a odumře. Proto je dieta postavená na faktu, kdy pojídáním, nebo spíše popíjením zeleninových šťáv člověk získá dostatečné množství vitamínů a látek pro fungování organismu, ale zase na druhou stranu neživí nádor uvnitř těla.

Protože se prokázalo, že lidé při této dietě shodí za poměrně krátkou dobu množství kilogramů a viditelně, začala se populace o tuto dietu zajímat i z hlediska čistě redukčního. Co možná zprvu zní jako skvělá zpráva, a že čtyřicet dní je jen čtyřicet dní, které rychle utečou, není až ta úplně pravda. Zvláště pro osoby, které mají kolikrát až záchvatovitou chuť na něco dobrého, sbíhají se jim sliny, rozhodně není dobré o této dietě je uvažovat. Člověk se silnou chutí a slabou vůlí by jen stěží odolával a proces diety pro prostě nedokončil.

Jak dieta funguje

Tělo nepřijímá žádné tuky, ani cukry, ale ani bílkoviny. U této diety je prostě nejlepší pouze ležet, sedět, minimálně se pohybovat, žít poklidným životem. Vzhledem k tomu, že do těla nejsou přijaty žádné cukry, tudíž žádná energie, nemůže si tělo ani dovolit přílišné namáhání, jinak by došlo ke kolapsu. Tato dieta není ani vůbec zdravou dietou, a pokud nechcete vyhubit vlastní nádor, není vhodné o ní ani uvažovat.

Žádné potraviny

Lidé se často ptají, zda neexistuje nějaká výjimka a či skutečně je tato dieta založena pouze na zeleninových šťávách a bylinkových čajích. Odpověď je krátká a jasná – ano, při této dietě nejsou skutečně dovoleny přijímat a konzumovat žádné potraviny, kromě jednoduchých zeleninových šťáv a bylinkových čajů.

Co je tedy na dietě pozitivní?

Pokud člověk dietu drží poctivě a drží se, je celkem brzy odměněn tím, že shodí nadbytečná kila a to dost rychle a získá štíhlou postavu. Klidně i během redukční diety vás může držet nad vodou fakt, když se každý den zvážíte, že nějaké to kilo ubude. To pro vás může být hnací motor, aby se vám dieta opravdu podařila udržet.

Důležité je také dodržovat pitný režim, což se sice doporučuje u většiny diet, ale málokde se tomu tak notně naučíte, jako právě zde. Můžete si dovolit přijímat pouze tekutiny, takže na základě toho tak činíte a během těch čtyřiceti dní si navyknete na pravidelné a vydatné pití bylinkových čajů a čisté vody.

Prakticky přijímáte pouze vlákninu, vitamíny a vodu, což s sebou nese dokonalou detoxikace těla. Všechny vaše orgány se dokonale pročistí a vy budete mít nejen skvělou postavu, ale i čisté tělo.

Nevýhody Breussovy diety

Nutno zmínit, že ač je dieta účinná s viditelným výsledkem, je vhodné, než ji začneme držet, uvědomit si také její veškerá negativa. Například hlad. Po celou tu dobu budete mít nejspíš hlad. Nemocní s nádorem mají jiné myšlenky, které jim snad ani hlad nedovoluje mít, ale pro zdravé lidi je to zničující. Máte neustále chuť na jídlo a pro osoby se slabou vůlí to rozhodně není vhodné. Jestliže se nedokážete kontrolovat, pak rozhodně takovouto drastickou dietu ani nezkoušejte.

Přijímáte do svého těla malé množství živin. Sice hodně vitamínů a rozpustné vlákniny a také potřebné vody, ale v žádném případě ne dostatečné množství živin, které je k běžnému životu potřeba na růst a vývoj, zejména pak dětí a dospívajících. Ale i sportovců a jinak výkonných lidí.

U diety máte velice často pocit únavy. Jste ospalí, trpíte únavnou, až únavovým syndrome a také dost často špatnou náladou, která může přejít až v deprese. Nad tímto faktem je potřeba se zamyslet a rozhodně před držením Breussovy diety si vše pečlivě v hlavě zvážit, aby nedošlo k dalším nemocem, vyvolaným právě touto drastickou dietou.

Tuto dietu je vhodné držet jedině pod lékařským dohledem. Aby bylo účinná a správná. Pro mnohé a běžné lidi, kteří chtějí pouze shodit kila, se prostě nedoporučuje. Po jejím dokončení pak lidé přijdou na dřívější způsob život a nabraná kila jsou zpět.

Hledáte rychlé hubnutí?
Vyzkoušejte nejsilnější termogenní spalovač tuku Elathermo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Diety'
Tipy na jiné články
Stále se vám nedaří zhubnout?

Zhubněte díky pomoci odborníků.

Využijte exkluzivní nabídky odborné konzultace zdarma. Vyplňte formulář a objednejte si nezávazně výživové poradenství zdarma.

Chci zhubnout!

Jedinečná možnost, jak získat pomoc od profesionálů a pod odborným dohledem.

Nejnovější články
Oblíbené články
Články o hubnutí