Elaslim

NOVINKA! Tablety na zdravé hubnutí

  • rychlý, efektivní a zdravý přípravek na hubnutí
  • prostředek na snížení cholesterolu
  • zdravé zrychlení metabolismu
  • 100% přírodní tablety na hubnutí
  • stovky spokojených uživatelek řadí tyto tabletky mezi nejúčinnější

Jak na zdravý životní styl

03.06. 2013 • Zdraví 3062x

Pořád a neustále se někde v médiích propaguje zdravý životní styl. Co to však přesně je, co zahrnuje a jaké jsou hlavní body toho pravého, zdravého životního stylu není všem úplně jasné.

Jaké jsou zásady zdravého životního stylu

Většina lidí si představí jídelníček, který obsahuje pouze zeleninu, neustále poskakování při sportu, namáhání svalů v posilovně, a pořád tak dokola až do zblbnutí. Jenže až tak omezené to rozhodně nebude. I při zdravém životním stylu si občas můžete dopřát kapku alkoholu, nějaké ty nezdravá jídla a pořádný odpočinek. Je však nutné vědět, jak tělo funguje a přebít výrazně negativa pozitivy.

Zdravá strava

Ano, byla již zmíněna a samozřejmě, že sem zdravá strava patří. Jak by také ne. Strava je základ fungování života, fungujícího těla a tak i celého lidstva. Kdo má nedostatek stravy umírá, což se ostatně projevilo několikrát v historii, při hladomorech. Jenže také z přebytku jsou zapeklité problémy. Je nutno vědět, že strava má být střídmá, vyvážená a hlavně rozdělená. To je základ zdravé stravy. Dalšími nutnostmi jsou složení potravy, kde musí převládat vitamíny, minerály a další potřebné látky. Mělo by převládat ovoce a zejména pak zelenina, hodně bílkovin i mléčných výrobků, méně pečiva i bílé mouky a více vlákniny a celozrnných produktů.

Pravidelnost

Ať co se týče stravy, nebo čehokoli jiného, je nezbytné, aby bylo konáno pravidelně. V pravidelnou dobu musíte vstávat každý den a stejně tak chodit spát ve stejnou dobu. Tím se vám vnitřně naprogramuje jakýsi budík a vy tak budete vstávat automaticky a nebudete mít s tím problém. Bude se vám dobře spát a spánek bude vydatný. Také pravidelně snídejte, svačte, obědvejte apod. vždy ve stejnou dobu, každý den. Pravidelně také sportujte, podle zadaného plánu a stejně tak i pravidelně odpočívejte. Tělo se dobře vypořádává s tím, co je pravidelné, na co je připravené. Proto dobře tráví, pravidelně vylučuje a lépe se automaticky detoxikuje. Proto je všechno snadnější a růžovější, pakliže to má jistou pravidelnost.

Pohyb

Aby tělo dobře fungovalo, potřebuje pohyb. To je známá věc, jenže ne každý se k tomu má. Věčného pecivála jednou tak napadne, že začne intenzivně navštěvovat fitness, ale po první návštěvě ho to většinou omrzí, protože nezvyk na fyzickou zátěž zapříčiní, že ještě několik dní poté ho bolí celé tělo. Pohybem se nemyslí být součástí nějakého sportovního týmu a podávat rekordy. Což je sice fajn, ale postačí pravidelné procházky, alespoň pro začátek. Časem je dobré přidat třeba kolo, nebo in-line brusle a fyzicky si odpočinout. Orgány se tím také dostávají do pohybu a lépe pracují. Člověk se tak cítí mnohem lépe.

Štěstí

Chcete-li žít zdravě, buďte také šťastní. Zdá se to nemožné? Anebo není to tak složité, jak by se zdálo. Prostě postačí si to vsugerovat a denně si to opakovat. Chci být šťastný, tak budu. Je dobré mít kolem sebe rodinu, přátelé a známé a s nimi se scházet, smát a vytvářet dobrou náladu. Čím více se smějete, tím více jste šťastný. Odborníci dokonce doporučují, pakliže nemáte důvod ke smíchu, vyvolat smích tak zvaným umělým smíchem. Začnete dělat smíchové grimasy a ty vyvolají běžný smích. Smát se musíte, protože jedině tak se zbavíte vnitřního splínu, který vás ničí a ubírá na zdravém životě.

Práce

Každý dospělý člověk by měl mít zaměstnání. Ať už jde o školu, práci, nebo zaměstnání v domácnosti. Každý holt musí mít něco, co je pro něj hlavním zdrojem jisté obživy života. Musí pro něco žít a pro něco se také snažit. Jakmile to člověk nemá, nemá většinou ani motivaci k ničemu, nemá si od čeho odpočinout, těšit se na volné dny, vážit si volného času apod. život není jen zábava a jak praví staré české přísloví – bez práce nejsou koláče, tak ani ty „koláče“, pokud není práce, nemohou chutnat a jsou nezasloužení, podivné. Kdo nemá pro co žít, jakoby nežil. Je nutné být něčím, nebo někde zaměstnán.

Odpočinek

No a samozřejmě ke správnému zdraví, patří i dobrý a kvalitní zdravý odpočinek. Pro regeneraci organismu je více než nutný. Rozhodně tím nezískáte více, budete-li se denně přemáhat, chodit pozdě v noci spát, brzy ráno vstávat, mít dvě, nebo tři zaměstnání, mezitím stíhat i další volnočasové činnosti apod. takto vydržíte nějakou dobu, ale časem se to na vašem těle projeví. Budete rychleji stárnout, vypadat nezdravě, špatný stav pokožky, ale i po zdravotní stránce vás čeká řada nepříjemností no a vše může skončit brzkou smrtí. Odpočinek se hodně důležitý a spánek minimálně šest hodin denně nezbytný.

Relax

S odpočinkem se váže také relax. Občas, když slyšíte divné zvuky v hlavě, máte bolesti hlavy a dělají se vám mžitky před očima, tak přesně v tu dobu je nejvhodnější čas na relax. Vypnout, jakoby opustit realitu. Lehnout si, nebo natáhnout nohy, v klidu se dívat do přírody, pustit relaxační hudbu a dýchat čerstvý vzduch. Třeba takovým způsobem, ale velice účinné jsou i masáže, naprosto dokonalé relaxační techniky, které vás zbaví nahromaděného napětí a negativní energie. A aby vše bylo spojeno s pravidelností, zapište se jeden den v týdnu na masáž. Ve stejnou hodinu, stejný den. Uvidíte, že budete rázem šťastnější.

Hledáte rychlé hubnutí?
Vyzkoušejte nejsilnější termogenní spalovač tuku Elathermo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Zdraví'
Tipy na jiné články
Stále se vám nedaří zhubnout?

Zhubněte díky pomoci odborníků.

Využijte exkluzivní nabídky odborné konzultace zdarma. Vyplňte formulář a objednejte si nezávazně výživové poradenství zdarma.

Chci zhubnout!

Jedinečná možnost, jak získat pomoc od profesionálů a pod odborným dohledem.

Nejnovější články
Oblíbené články
Články o hubnutí