Elaslim

NOVINKA! Tablety na zdravé hubnutí

  • rychlý, efektivní a zdravý přípravek na hubnutí
  • prostředek na snížení cholesterolu
  • zdravé zrychlení metabolismu
  • 100% přírodní tablety na hubnutí
  • stovky spokojených uživatelek řadí tyto tabletky mezi nejúčinnější

Duševní zdraví je opak deprese

05.10. 2013 • Zdraví 4636x

Nástrahy, které v našem životě na nás všechny čekají, nejsou rozhodně nic příjemného. Podle toho, jakou máme od dětství průpravu, tedy podle toho, jak jsme byli vychováni a v jakém prostředí, pak máme dobrou či horší průpravu. Každý z nás je na problémy jinak odolný. Jsou totiž lidé, kteří za svůj obrovský problém považují to, když nestihli sezónní výprodej (a to opravdu) a jsou ti, které v životě mohou potkat různá neštěstí, rozchody, ztráty blízkých i zaměstnání a oni se z toho rychle dostanou.

Duševní zdraví je pro každého jedince důležité. Pokud nás na duši něco trápí, nemusí to sice být hned znát, jsou lidé, kteří umí dobře maskovat, ale po čase se to stejně projeví. Buď fyzicky začneme strádat, nebo se doslova zblázníme. Lidé, kteří jsou duševně zcela zdraví, nikdy bezdůvodně na nikoho nezaútočí a rozhodně nikdy nikoho nezabijí. Proto pokud by měl každý u sebe toho nejlepšího přítele a vždy se mohl vypovídat, hledat řešení problémů společně, jistě by ubylo vražd i sebevražd. Je tedy nutné této stránce lidského života věnovat opravdu důležitou pozornost.

Co je deprese

Je to duševní nemoc, která se projevuje smutnou náladou, zahleděním, pocit bez energie, velká plačtivost, ztráta schopnosti těšit se, ztráta smyslu života. U nemocného často převládají otázky nad smyslem života, má nízké sebevědomí, nebo spíš žádné. Nemocného většinou provází bolesti hlavy, stálá únava, špatné polykání, bolesti v krku, tlak na prsou, špatné trávení, nechutenství až zvracení, přibírání na váze nebo naopak rychlé hubnutí, tiky svalů, problémy se spánkem a mnoho dalšího. To je jen základní výčet. Každopádně člověk není šťastný a často přemýšlí nad smrtí.

Příčin vzniku je hned několik. Samozřejmě že nejvíce za to může okolí a prostředí, ve kterém člověk žije, částečně i geny, v jisté míře i hormony, životní problémy a nástrahy a další. Rozhodně to není nemoc, kterou by měl někdo někomu závidět, a také by si ji snad nikdo ani nemohl přát. Je to velice nepříjemná choroba, kterou léčit je dost problematické a často zanechá následky.

Léčba deprese

Ne všichni, co mají deprese se léčí. Je to především proto, že se tito lidé neodkážou smířit s tím, že mají problém. Je to jako jízda na kolotoči. Prostě mají problém, ale nechtějí ho nikomu říct, jakoby se stydí, nemohou, nechtějí, důvody jsou různé. Většinou jsou to samotáři, kteří nenechají osoby kolem nich proniknout do jejich nitra. Deprese však často mají i lidé, kteří ve společnosti tak nevypadají – jsou veselý a středem pozornosti, nicméně pokud někdo pronikne do jejich života, zjistí, že jsou vlastně nešťastní a že jen tak o svých problémech s nikým nemluví. Dusí to v sobě, což se časem velice citelně projeví.

Když už si člověk přizná nemoc, nebo pouze jistý problém, je to jen velice dobrý krok k tomu, se uzdravit. Obvykle však na toto musí přijít jeho okolí, rodina, která s ním žije, jinak je ztracen.

Při diagnostikování depresí se obvykle nasadí antidepresiva, které mají sice řadu nežádoucích účinků, jedním z hlavních je rychlé přibírání na váze, ale jsou nutná pro to, aby člověk získal lepší pohodu, odpočinek, aby se prospal, uklidnil vnitřně.

Také probíhá psychoterapie, vyšetření u psychologa a psychiatra. Odborník zná deprese mnohem lépe, než kdo jiný a tak moc dobře ví, jak se takoví lidé cítí. Proto také dobře ví, jak s nimi mluvit, jak je léčit, čím jim pomoci apod.

Domácí léčení a předcházení depresím

Člověk většinou sám o sobě ví, zda má nebo nemá deprese. Či má na ně jakýsi „náběh“. Obvykle to začíná nevinně, časem se to zhoršuje, až není východisko, než cizí pomoc. Ta, pokud nepřijde, vše končí tragicky.

A proto je více než nutné, abychom se v životě obklopovali slastmi, a strasti tak nějak zakopali pod zem, nebo je prostě ihned řešili. Lidem může pomoci mít domácího mazlíčka. Pakliže cítíte, že v některých chvílích jste zcela na dně, neumíte si již pomoci a soustředit se na práci, koníčky, pak je vhodné pořídit si domácího mazlíčka. Pes je nejlepší přítel člověka, někdo zas preferuje kočky. Důležité je mít se o koho starat, na někoho se těšit, jako on na vás, mít se s kým mazlit a pro koho žít. Hodný a milý pejsek tu bude pro vás a tím že s ním budete chodit na procházky, se na čerstvém vzduchu, problémy stanou jakoby mnohem menší, až nicotné. Bude vás těšit společná přítomnost a možní, že se seznámíte venku s jinými chovateli pejsků, život pro vás najednou bude mít další smysl.

Existuje samozřejmě široká škála aktivit, které lze provozovat místo utápění se v problémech. Začněte si přebudovávat byt, šijte šaty a prodávejte je na internetu, nebo sledujete komedie a pište recenze. Založte si anonymní blog a ze svých problémů se vypište. Dost pomůže a zvláště tehdy, budete-li mít u svých textů povzbuzující komentáře. Uvidíte, že vše se dá vyřešit, že problémy, jako vy mělo i řada jiných lidí a dalo se to zvládnout. To by pro vás měla být motivace a třeba tím pomůžete nejen sobě, ale i někomu jinému. Je důležité nevzdávat se a svému problému se postavit čelem. Vhodný partner pak musí být velkou oporou.

Hledáte rychlé hubnutí?
Vyzkoušejte nejsilnější termogenní spalovač tuku Elathermo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Zdraví'
Tipy na jiné články
Stále se vám nedaří zhubnout?

Zhubněte díky pomoci odborníků.

Využijte exkluzivní nabídky odborné konzultace zdarma. Vyplňte formulář a objednejte si nezávazně výživové poradenství zdarma.

Chci zhubnout!

Jedinečná možnost, jak získat pomoc od profesionálů a pod odborným dohledem.

Nejnovější články
Oblíbené články
Články o hubnutí