Elaslim

NOVINKA! Tablety na zdravé hubnutí

  • rychlý, efektivní a zdravý přípravek na hubnutí
  • prostředek na snížení cholesterolu
  • zdravé zrychlení metabolismu
  • 100% přírodní tablety na hubnutí
  • stovky spokojených uživatelek řadí tyto tabletky mezi nejúčinnější

Jóga

07.07. 2013 • Zdraví 3267x

Jóga není jen cvičení, jak se mnozí neznalci nesprávně domnívají. Jde jak o samotné cvičení těla, ale i ducha a hledání životní pohody, rozjímání a urovnání sil v těle. Díky cvikům, které nezatěžují tělo, ale příjemně protáhnou a nastartují metabolismus, se člověk cítí příjemně naladěn, uvolněn a také svěží fit a zdravý. Pravidelně a poctivé cvičení jógy vede ke zdravému způsobu života, nejen ke štíhlé postavě.

Co je tedy jóga?

Jde o nauka o životě. Člověk se při ní učí, jak rozumět svému tělu, jak využít běžných zákonitostí života a žít v souladu s nimi. Přináší nejen zdravé tělo, ale především zdravou mysl. Najednou člověk cítí v duši klidnou harmonii a vede spokojený klidný život. Každého v životě čekají jisté nástrahy. Díky józe je lze překonat snadněji a předem se také takovým nepříjemnostem vyhnout. Jóga vám ukáže cestu ke zlepšení života.

Kde a jak cvičit jógu?

Existují školy jógy, pro začátečníka jsou však dostačující kurzy jógy, kde se naučí základním principům a používání jógy. Jestliže chcete zkusit provozovat jógu na vlastní pěst, jak se říká, je vhodné si pořídit doporučenou publikaci pro začátečníky a dnes není problém sehnat i video nahrávku, třeba na oblíbeném DVD. Obecně je však lepší si zaplatit alespoň základní kurz a docházet na pravidelné hodiny. Zde mnohem lépe pochopíte celý ten systém nauky, také vás lektor povede tím správným směrem a mimo to se díky intenzitě naučíte všem základním postojům správně.

Co je hlavním cílem?

Jóga ve své podstatě není klasický sport. Není vlastně žádný sport a rozhodně se zde nevedou statistiky a ani neuznávají žádné rekordy. Cvičíte pro sebe, jenom pro sebe. Nemáte žádné diváky, ani vás tribuny nepovzbuzují. Vy potřebujete klid, protože pomocí toho pronikáte do svého nitra a snažíte se díky správnému dýchání a vnímání vlastního těla, nalézt rovnováhu a z nitra všechny problémy a strasti dostat na povrch a zbavit se jich.

Vždy je nutno pamatovat, že pokud se dáte na jógu, mělo by pro vás být jasné, že se snažíte a naleznete důraz na získání i udržení zdraví v oblastech jako jsou všechny fyzické, duchovní, mentální a také sociální.

Jak toho dosáhnout?

Jóga není jen pouhé cvičení pohybování se v klidném a relaxačním pohybu. Je to celkový způsob života tak, aby bylo dosaženo právě výše uvedených aspektů a to nejen pouhým cvičením, ale také běžným tělesným cvičením, při něm i správném dechovém cvičení. Nesmí se zapomínat, že součástí jógy je i relaxační cvičení a meditace. Aby jóga byla skutečně poctivá a intenzivní, přizpůsobuje se zdravému způsobu života, lehké stravě, života v poklidu, žádného stresu, ale také dodržování etických a morálních principů života, a také jistý ekologický způsob života.

Člověk by se díky praktikování jógy měl naučit vést plnohodnotný život a uvědomovat si podstatu celého bytí. Nejde o to, aby vzýval a přešel na jinou víru, zahodil celý dosavadní život, ale uvědomoval si, že všechny strasti a pasti v životě člověka jsou od toho, aby je překonal a posílil tak ducha. Všechno zlé, je pro něco dobré a i zde je hlavně směřováno na vážení si sebe samého, ale i svého života.

Co získáme díky józe?

Tak především klid v duši. Což je velice důležité, zvláště v dnešní uspěchané době, kdy na nás číhá stres na každém kroku, je potřebné. Ač se to může zdát jako nepravděpodobné, opravdu se díky síle jógy zastavíme, uklidníme a díky vyrovnání všech sil v těle se nám bude lépe žít, ale i zvládat všechny možné úkoly. Budeme lépe spát, nebude nás bolet žaludek, ani hlava a problémy najednou budou poněkud menší a snáze zvladatelné.

Díky józe může ale i něco ztratit. Je to pár kil navíc. Aniž se to zdá jakkoli podivné, díky pravidelnému cvičení základních poloh jógy a také zavedení toho zdravějšího jídelníčku, se nám kila pohnou směrem dolů, tedy lépe řečeno – ručička váhy bude klesat směrem nižším hodnotám, a tuky jaksi budou ubývat.

No a také díky józe budeme zdravější. Protože sílu, kterou kvůli potravě získáme, perfektně při cvičení rozložíme do celého těla, aby kompletně správně fungovalo. U jógy se naučíme správně dýchat a také naše držení těla se zlepší k takovému stavu, aby bylo pro celý organismus prospěšné. Jestliže vás často bolí hlava a záda kvůli častému sezení na nepohodlné židli u počítače, pak asi stěží pomůže to, že počítač odstraníte. Hlavně, pokud je to vaše zaměstnání. Ale pomoci si právě můžete pravidelným cvičením jógy. To vás zas navrátí do života a dodá vám nejen chuť, ale i sílu.

Vhodná strava při józe

Doporučuje se přejít na lehkou stravu, a někdy až vegetariánství. Což je však každého věc. Důležitější je, aby tělo bylo zdravější, držet se jistých zásad a trošku poupravit jisté návyky, jako přestat sladit, či běžný cukr nahradit třtinovým nebo medem. Pečivo a mouku používat raději celozrnnou, která je mnohem lépe stravitelnější, než bílá, která zalepuje střeva. Hodně se doporučuje konzumovat ořechy, ale také ryby a sušené ovoce – tady pozor však na koupené, kde je mnoho cukru, raději si usušte vlastní. Lépe chutná. A také platí zásada jídlo nehltat, vychutnat si jej a žvýkat pomalu.

Hledáte rychlé hubnutí?
Vyzkoušejte nejsilnější termogenní spalovač tuku Elathermo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Zdraví'
Tipy na jiné články
Stále se vám nedaří zhubnout?

Zhubněte díky pomoci odborníků.

Využijte exkluzivní nabídky odborné konzultace zdarma. Vyplňte formulář a objednejte si nezávazně výživové poradenství zdarma.

Chci zhubnout!

Jedinečná možnost, jak získat pomoc od profesionálů a pod odborným dohledem.

Nejnovější články
Oblíbené články
Články o hubnutí